Énekeljetek új éneket az ÚRnak, énekelj az ÚRnak, te egész föld!
A Felsőpatonyi Református Egyházközség nevében tisztelettel meghívjuk arra a két előadásra, melyet Balczó András magyar olimpiai bajnok, az öttusasport történetének legnagyobb alakja, a Nemzet Sportolója, valamint Kun Ferencz, a Rákóczi Szövetség alelnöke tartanak a felsőpatonyi művelődési házban (a református templom után kb. 300m) 2009. május 3-án (vasárnap) 17.00 órai kezdettel.
Balczó Andrást 1976 óta ezernél is több közösség, művelődési ház stb. hívta meg, hogy tartson élménybeszámolót pályafutásáról. Mindezt úgy teszi, hogy közben bizonyságot tesz a Jézus Krisztusba vetett hitéről. Mostani előadásának a címe:
„Mi végre vagyunk a világban?”
(Balczó András rövid életrejza: 1938-ban született Kondoroson. 1955-ben egy országos versenyen Benedek Ferenc fedezte fel az akkor 17 éves fiút, majd szülei beleegyezése és András érettségije után Pestre vitte, ahol a Csepel SC sportolója lett. 1957-ben országos bajnok, 1958-ban a vb-n hatodik helyezést ért el, egy évvel később már ezüstérmet nyert. Tehetsége hihetetlen akaraterővel párosult. 1960-ban Rómában az olimpiai bajnokcsapat tagja, egyéniben negyedik helyezést ért el. 1961-ben bronzérmes, 1962-ben negyedik lett a Vb-n. 1963-ban, 1965-ben, 1966-ban, 1967-ben és 1969-ben egyéni világbajnok. Az 1968-as mexikói olimpián a győztes csapat tagja, egyéniben ezüstérmes. 1969 kivételével mindannyiszor a győztes magyar csapat tagja.1970-ben a vb-n egyéniben ezüstöt, csapatban aranyat nyert. Az 1972-es müncheni olimpia egyéni bajnoka, csapatban második. Nyolcszor egyéniben, hatszor pedig csapatban nyert magyar bajnokságot. Pályafutásáról 1976-ban Kósa Ferenc Küldetés címmel filmet készített. A Küldetés című film nagy siker volt a mozikban; az aczéli kultúrpolitikai vezetés a „rendszerellenes kritika” miatt három hét után levetetette a mozik műsoráról. 1966-ban, 1969-ben és 1970-ben is az év sportolójának választották Magyarországon. A világ első számú és mindmáig legsikeresebb öttusázója. Mindeközben két diplomát szerzett a Testnevelési Főiskolán (vívó szakedző, öttusa szakedző), tehát a magyar öttusasport irányításához szükséges minden lehető képzést elvégzett. 1983-tól szellemi szabadfoglalkozású. 2004-ben a Nemzet Sportolójának választották. Felesége Császár Mónika, olimpiai bronzérmes tornász, 12 gyermekük van. Életében jelentős szerepet játszik a keresztény hit. 2005-ben a Kairosz Kiadónál "Szenvedésbe ágyazott gyönyörűség" címmel jelent meg könyve, melyben Kocsis L. Mihállyal beszélget.)
Barátja, az őt elkísérő Kun Ferencz, a Rákóczi Szövetség alelnöke pedig a szervezet munkájáról, feladatairól és eredményeiről szól majd a hallgatósághoz.
Az áldott találkozás reményében, személyes életére és a gyülekezet munkájára áldást, békességet kívánva, tisztelettel:
Vámos Béla
lelkipásztor